Turistická cesta do Vítkova po letech zpřístupněna

Osadní Výbor

Turistická cesta do Vítkova, která začíná za horním rybníkem směrem na Chrastavu je po letech zpřístupněna, cesta Vás dovede okolo křížku přes kopec na začátek Vítkova cca 1,7 km oproti 4 km po silnici. O zpřístupnění cesty můžeme především poděkovat panu starostovi z Chrastavy.

Ve Václavicích se dočkáme  opravy cesty od Křížku ke Spálené lípě a opravy cyklostezky k bývalé celnici, financovanou Libereckým krajem a z EU programu.

O znovu otevření další městské cesty od statku k rybníkům, ideální na víkendové vycházky ke křižovatce k 80 bukům, nyní v užívání pro potřeby firmy Bragro, vyjednává starosta Hrádku nad Nisou. Zde byly v minulosti nešťastně rozprodány pozemky, a ke shodě nyní záleží na velkorysosti pan Brodského (majitel statku), který vlastní cca 6m2 u lisovny ořechů na samém začátku cesty u odbočky na Pekařku.